Ana içeriğe atla

Almanya Ankara Anlaşması Vizesi

Bu vizeye, Hazır Paket İş Planımız, YouTube videolarımız ve 7/24 YouTube  soru cevap hizmetlerimiz ile destek veriyoruz.

 

PAKET İÇERİĞİ

- İŞ PLANI ŞABLONU

- 3 YILLIK FİNANSAL TABLOLAR - FORMÜLLÜ EXCEL (İŞÇLİ)

- 3 YILLIK FİNANSAL TABLOLAR - FORMÜLLÜ EXCEL (İŞÇİSİZ)

- İLK YIL YAŞAM GİDERİ TABLOSU - FORMÜLLÜ EXCEL

- SERMAYE AÇIKLAMASI

- HİBE MEKTUBU

- ÖRNEK CV

- ÖRNEK REFERANS MEKTUBU

- HAZIRLANACAKLAR LİSTESİ

- VERGİ HESAPLAMA

- KAYNAK SİTELER

- BAŞVURU VE İŞ PLANI YAZILIMI VİDEOLARI

- 7/24 YOUTUBE SORU CEVAP

BAŞVURU VE İŞ PLANI YAZIM YOUTUBE VİDEOLARI

https://www.youtube.com/watch?v=hf1P7Q2RlBk&list=PLlQVOzfTgdaQIkTqsrNELRHzGhxAXXIi3

HAZIR PAKET ÜCRETİ - 4000TL 

 

Talep için : birolx@live.com

 

PDF DOSYALAR

ALMANYA'DA İŞ KURMA İLE İLGİLİ MUTLAK BİLİNMESİ GEREKENLER PDF OLARAK İNDİR

 

 Başvuru Şartları

Almanya'nın Ankara Anlaşması vizesi ile daha çok Otomotiv Sanayi, Metal Sanayi, Ağır Sanayi, Fintech, Biotech, Engineering, Creative, IT, Finans Danışmanlığı, Data Analist, Mühendislik, Mimarlık, Elektrik, Elektronik, Yazılım, Oyun, Arge, İleri Tarım Sektörü, Yeni icatlar vb gibi meslekler ile fiziki iş yeri açarak en az 15-30 bin Euro arası yatırımla başvuranlara vize verdiği görülmektedir. 

 

- 18 Yaşından büyük olmak (18 yaş kanuni yaş sınırı olmakla beraber, 2-3 yıl eğitim ve tecrübe arandığı için, 22 ve üstü daha uygun olur)

- Türkiye Cumhuriyeti Devleti Pasaportuna sahip olmak

- Lise/Üniversite veya MEB onaylı ustalık/uzmanlık belgeli olmak

- Başvurulacak meslek/mesleklerle ilgili, son 2-3 yıl Sigortalı/Bağkurlu veya iş yeri sahibi olmak veya maaşlı çalışıyor olmak. Geçmişte 3-5-8-10 yıl SGK sı olup son 2-3 yıldır SGK sı olmayanlar, neden niçinlere mantıklı cevap verdikleri müddetçe sorunsuz başvurabilirler..

- Kuracağınız iş ile ilgili sağlam bir İş Planı sunmak

- Kuracağınız iş ile ilgili yeterli sermayeye sahip olmak

- Kendiniz ve aileniz için, uzun süre yeterli olacak finansal güce sahip olmak(kira,gıda ve diğer fatura ve giderlerinizi karşılayabiliyor olmak)

- Almanya’da daha önce yasal olmayan yollarla bulunmamak

- Daha önceki başvurularda yalan beyanda bulunmamak yahut önemli bilgileri gizlememek

- Sabıkalı olmamak

 

Vizenin Avantajları

- Başvuran kişiler, Eşlerini ve 21 yaş altı çocuklarını Almanya'ya götürebilecekler.

- Başvuran haricinde onunla birlikte giden herkes Almanya'da serbest işçi olarak çalışabilecekler ve eğitim hayatlarına devam edebilecekler.

- Dil şartı yok (sağlık, hukuk vs gibi mesleklerde dil şartı vardır)

- 3. yıldan sonra işyerinin açık kalma zorunluluğu bitiyor.

- 5. yılın sonunda Alman vatandaşlığına başvurabilecekler.

- Bu vize ile Tüm AB ülkelerinde vizesiz dolaşım özgürlüğü elde edecekler

 


Bu blogdaki popüler yayınlar

Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda Schengen vizesi ile ilgili tüm dosyaları Word ve PDF olarak aşağıda indirme linklerinden bulabilirsiniz. Hollanda Schengen vizesi hakkında bilmeniz gerekeen tüm detaylar adında eklediğimiz PDF dosyasınız dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Hollanda bazı konularda Türk vatandaşlarına ekstrabazı sınırlamalar ve kısıtlamalar koymaktadır ve bunu malesef ankara anlaşmasına aykırı olduğu halde koymaktadır ve devam ettirmektedir. Bu yüzden Vize başvurunuzda ve ülkeye girerken mutlaka kurallara tam olarak uymaya çalıştığınızdan emin olun.   PDF DOSYALAR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN TÜM DETAYLAR PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI VE  HAZIRLANACAKLAR LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR ➤ HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU FORMU PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ 18 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR İÇİN DOLDURULMASI GEREKEN İZİN FORMU PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU KONTROL LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR   LİNKLER ➤   VİZE BAŞVUR

Almanya İş Arama İşçi Vizesi

Başvuru Şartları ➤  Vize başvuru formu, formlar başvuran tarafından  doldurulacak ve ıslak imza atılacak ve 2 adet olacak (Almanca)  (buradan izleyerek doldurabilirsiniz) ➤  En az 1 yıllık geçerliliği olan pasaport ve pasaportta kişisel bilgilerin bulunduğu sayfanın (fotoğraflı sayfa) 2 adet fotokopisi ➤  Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora diplomaları için Anabin'den  (buradan videomuzu izleyerek denkliğinizi kontrol edebilirsiniz)  alınan denklik belgesi (eğer denkliğiniz yoksa KMK dan denklik alınması gerekiyor) ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora diplomalarının ders içerikleri ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  3308 sayılı kanunun 16. maddesi ile alınmış Kalfalık / Ustalık Belgesi ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  3308 sayılı kanunun 16. mad

Almanya Schengen Vizesi

PDF DOSYALAR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ GENEL UYGULAMA VE BİLGİLENDİRMELER DOSYASI PDF OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN HAZIRLANACAKLAR LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN BAŞVURU FORMU PDF OLARAK İNDİR   WORD DOSYALAR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN İNGİLİZCE NİYET MEKTUBUNU WORD OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN TÜRKÇE NİYET MEKTUBUNU WORD OLARAK İNDİR   LİNKLER ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ ONLİNE BAŞVURU LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU VE RANDEVU ALMA LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ RANDEVU DEĞİŞTİRME VEYA İPTAL LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ ÜCRETLERİ VE EK HİZMETLERİ BİLGİLENDİRME LİNKİ