Ana içeriğe atla

İspanya Self-Employed Vizesi

Başvuru Şartları

İspanya Self-Employed Vizesi ile Türklere daha çok Fintech, Biotech, Engineering, Creative, IT, Finans Danışmanlığı, Data Analist, Doktor, Avukat (bu ikisi için NARIC şartı var) Mühendislik, Mimarlık, Elektrik, Elektronik, Yazılım, Oyun, Arge, Yeni icatlar vb gibi mesleklere vize verdiği görülmektedir. 

İspanya'da şirket kurarak oturum izni almak yalnızca Türkiye vatandaşlarına Ankara Anlaşması vesilesiyle tanınmış bir hak değil, tüm ülkelerden insanların başvurabileceği bir vize türü olarak oluşturulmuştur.

Diğer dünya ülkelerinden başvurularda, Limited bir firma için 6-7 bin Euro yeterli iken, Türk başvuruculardan en az 10 bin Euro ile başvuru yapmaları istenmektedir.

- 18 Yaşından büyük olmak (18 yaş kanuni yaş sınırı olmakla beraber, 2-3 yıl eğitim ve tecrübe arandığı için, 22 ve üstü daha uygun olur)
- Türkiye Cumhuriyeti Devleti Pasaportuna sahip olmak
- Lise/Üniversite veya MEB onaylı ustalık/uzmanlık belgeli olmak
- Başvurulacak meslek/uzmanlıkla ilgili, en az  2-3 yıl Sigortalı/Bağkurlu/Maaşlı veya iş yeri sahibi olmak veya freelancer olarak çalışıyor olmak.
- Kuracağınız iş ile ilgili sağlam bir İş Planı sunmak
- Kuracağınız iş ile ilgili yeterli sermayeye sahip olmak
- Kendiniz ve aileniz için, uzun süre yeterli olacak finansal güce sahip olmak(kira,gıda ve diğer fatura ve giderlerinizi karşılayabiliyor olmak)
-  İspanya'da kuracağınız iş ile ilgili bir kaç müşteri referans mektubu ayarlamak
- Daha önceki başvurularda yalan beyanda bulunmamak yahut önemli bilgileri gizlememek ve İspanya'da daha önce yasal olmayan yollarla bulunmamak
- Sabıkalı olmamak

Vizenin Avantajları
- Başvuran kişiler, Eşlerini ve 21 yaş altı çocuklarını İspanya'ya götürebilecekler. 
- Başvuran haricinde onunla birlikte giden herkes İspanya'da serbest işçi olarak çalışabilecek ve eğitim hayatlarına devam edebilecekler.
- Dil şartı yok (sağlık, hukuk vs gibi mesleklerde dil şartı vardır)
- İlk 1 yıl vize veriliyor daha sonra 2 kez 2 şer yıllık uzatma veriliyor.
- 5. yılın sonunda 5 yıllık daha uzatma veriliyor ve 10. yılı tamamladığınızda vatandaşlık hakkı elde ediyorsunuz. (Ankara Antlaşması kapsamında Türk vatandaşları 3. yılda süresiz oturum hakkı, 6. yılın başında da vatandaşlık sınavına başvuru hakkı elde ederler)
- 1. yılınızı tamamladıktan sonra, işiniz ile aynı alanda olan işlerde, işçi olarak çalışma iznine sahip olacaksınız.
- Bu vize ile Tüm AB ülkelerinde vizesiz dolaşım özgürlüğü elde edeceksiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda Schengen vizesi ile ilgili tüm dosyaları Word ve PDF olarak aşağıda indirme linklerinden bulabilirsiniz. Hollanda Schengen vizesi hakkında bilmeniz gerekeen tüm detaylar adında eklediğimiz PDF dosyasınız dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Hollanda bazı konularda Türk vatandaşlarına ekstrabazı sınırlamalar ve kısıtlamalar koymaktadır ve bunu malesef ankara anlaşmasına aykırı olduğu halde koymaktadır ve devam ettirmektedir. Bu yüzden Vize başvurunuzda ve ülkeye girerken mutlaka kurallara tam olarak uymaya çalıştığınızdan emin olun.   PDF DOSYALAR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN TÜM DETAYLAR PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI VE  HAZIRLANACAKLAR LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR ➤ HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU FORMU PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ 18 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR İÇİN DOLDURULMASI GEREKEN İZİN FORMU PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU KONTROL LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR   LİNKLER ➤   VİZE BAŞVUR

Almanya İş Arama İşçi Vizesi

Başvuru Şartları ➤  Vize başvuru formu, formlar başvuran tarafından  doldurulacak ve ıslak imza atılacak ve 2 adet olacak (Almanca)  (buradan izleyerek doldurabilirsiniz) ➤  En az 1 yıllık geçerliliği olan pasaport ve pasaportta kişisel bilgilerin bulunduğu sayfanın (fotoğraflı sayfa) 2 adet fotokopisi ➤  Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora diplomaları için Anabin'den  (buradan videomuzu izleyerek denkliğinizi kontrol edebilirsiniz)  alınan denklik belgesi (eğer denkliğiniz yoksa KMK dan denklik alınması gerekiyor) ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora diplomalarının ders içerikleri ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  3308 sayılı kanunun 16. maddesi ile alınmış Kalfalık / Ustalık Belgesi ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  3308 sayılı kanunun 16. mad

Almanya Schengen Vizesi

PDF DOSYALAR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ GENEL UYGULAMA VE BİLGİLENDİRMELER DOSYASI PDF OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN HAZIRLANACAKLAR LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN BAŞVURU FORMU PDF OLARAK İNDİR   WORD DOSYALAR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN İNGİLİZCE NİYET MEKTUBUNU WORD OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN TÜRKÇE NİYET MEKTUBUNU WORD OLARAK İNDİR   LİNKLER ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ ONLİNE BAŞVURU LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU VE RANDEVU ALMA LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ RANDEVU DEĞİŞTİRME VEYA İPTAL LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ ÜCRETLERİ VE EK HİZMETLERİ BİLGİLENDİRME LİNKİ