Ana içeriğe atla

Danimarka'da Banka Hesabı Açma

 Banka hesabı açmak için aşağıdaki belgeler gerekli olacaktır:


Kimliğiniz, pasaportunuz veya ehliyetiniz gibi kimliğinizi gösterecek bir belge
Sarı sağlık kartınız veya CPR (Centrale Personregister) numaranızı gösteren başka bir belge
Bankalar bu belgelere ek olarak iş sözleşmesi ve kimliğinizin noter onaylı bir kopyasını isteyebilir.

Bankalar genellikle hesap açmak için gerekli buldukları belgeleri listelerler. Bu nedenle bünyesinde hesap açmayı düşündüğünüz bankaların web sitelerini incelemeyi unutmayın.

Danimarka'da sarı kart almak haftalar sürebilir. Bunun yerine CPR numaranızı belirten resmi belgeyi kullanıp kullanamayacağınızı öğrenmek için kurum ile iletişime geçebilirsiniz. Bankanız sarı kart yerine kira sözleşmesi veya elektrik faturası gibi başka bir adres kanıtı da isteyebilir.

Bunun yanında çeşitli ek belgeler de istenebilir. Bu belgeler kurumlar arasında farklılık gösterebilir. Örneğin, bazı bankalar sağlık sigortası kartları isterken, diğerleri Danimarka adresi talep edebilirler. Bu nedenle, neleri sağlamanız gerektiğini önceden bankayla kontrol etmeniz önemlidir.

Danimarka’daki bankaların çoğu banka hesabını ücretsiz olarak açsa da özel durumlarda ücret talep edebilirler.

Danimarka bankaları
Danimarka'da bir banka hesabı açmak için, ülkede ikamet ettiğinizde verilen CPR numarasına ihtiyacınız vardır. Bu nedenle, ülkede yerleşik konuma geçmeden hesap açamazsınız. Danimarka'ya taşınmak üzereyseniz ve hesap açma işlemlerine gelmeden önce başlamak istiyorsanız başvuru sürecini online olarak başlatabilir ve ülkeye giriş yaptıktan sonra CPR kartınızı şahsen gösterebilirsiniz.

Ülke çok sayıda yerel ve uluslararası banka seçeneğiyle, sağlam ve güvenli bir bankacılık sistemine sahiptir.

Çoğu bankanın web sitesinde ayrıntılar, şartlar ve koşullar İngilizce olarak da listelenmiştir. Bu bilgilere göz atarak size en uygun banka ve hesap modelini seçebilirsiniz. Sorularınız olduğunda sizinle İngilizce konuşabilecek banka personeli bulabilme şansınız oldukça yüksektir. Bankaların çoğunluğu sorularınızı yanıtlamak için online veya telefonla destek de sunar.

Danimarka’nın dört büyük ulusal bankası şu şekildedir:

Danske Bank
Nordea
Nykredit
Sydbank

Danimarka’daki uluslararası bankalardan bazıları aşağıdaki şekildedir:

BNP Paribas
Citibank
Deutsche Bank
Santander
P. Morgan
Danimarka'daki banka şubeleri genellikle 10.00-16.00 saatleri arasında açıktır ve hafta sonları kapalıdır. Bu saatler içinde çalışmayı ya da okumayı planlıyorsanız internet bankacılığını daha uygun bulabilirsiniz.

Danimarka'da banka hesabı açmak için gerekli belgeler
Danimarka’da standart bir banka hesabı açmak için şunlara ihtiyacınız olabilir:

Pasaport ya da fotoğraflı bir kimlik örneği: Bazı bankalar bunun bir kopyasının noter onaylı olmasını isteyebilirler.
CPR numarası: Bu numara, Danimarka'da ikamet eden herkese verilen on haneli benzersiz kimlik numarasıdır.
Danimarka'da adres kanıtı: Bankalar CPR numarasına ek olarak adresinizi kanıtlamanız için elektrik faturası veya kira sözleşmesi isteyebilmektedirler. Sağlık Sigortası kartınız varsa, kayıtlı adresinizi teyit etmek için bu belgeyi de kullanabilirsiniz.
Çalışma ya da öğrenci belgesi: Ülkede çalışıyorsanız bir iş sözleşmesi, öğrenciyseniz öğrenci belgenizi kullanabilirsiniz.
Açılış depozitosu: Bazı bankalar, hesap açmak için ödemeniz gereken asgari bir açılış depozitosu tutarı talep edebilirler.
Gelir düzeyi kanıtı: Bazı banka hesaplarını açmak için gelir düzeyinizi kanıtlamanız gerekebilir. Ancak bir CPR numaranız olduğu sürece standart bir banka hesabı açma hakkına sahip olursunuz.

Bunların haricinde,

İsterseniz Wise ile geleneksel bankacılık kesintilerine takılmadan Danimarka kronu (DKK) IBAN ve banka hesabı açabilirsiniz.

Buradan referansımla bir Wise hesabı açarak ilk 2 seferde ücretsiz gönderim hakkı, diğer gönderimlerinizde Alman bankalarına göre %85 daha uygun gönderimler yapabilirsiniz. https://wise.com/invite/u/birolcakir


Bu blogdaki popüler yayınlar

Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda Schengen vizesi ile ilgili tüm dosyaları Word ve PDF olarak aşağıda indirme linklerinden bulabilirsiniz. Hollanda Schengen vizesi hakkında bilmeniz gerekeen tüm detaylar adında eklediğimiz PDF dosyasınız dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Hollanda bazı konularda Türk vatandaşlarına ekstrabazı sınırlamalar ve kısıtlamalar koymaktadır ve bunu malesef ankara anlaşmasına aykırı olduğu halde koymaktadır ve devam ettirmektedir. Bu yüzden Vize başvurunuzda ve ülkeye girerken mutlaka kurallara tam olarak uymaya çalıştığınızdan emin olun.   PDF DOSYALAR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN TÜM DETAYLAR PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI VE  HAZIRLANACAKLAR LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR ➤ HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU FORMU PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ 18 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR İÇİN DOLDURULMASI GEREKEN İZİN FORMU PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU KONTROL LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR   LİNKLER ➤   VİZE BAŞVUR

Almanya İş Arama İşçi Vizesi

Başvuru Şartları ➤  Vize başvuru formu, formlar başvuran tarafından  doldurulacak ve ıslak imza atılacak ve 2 adet olacak (Almanca)  (buradan izleyerek doldurabilirsiniz) ➤  En az 1 yıllık geçerliliği olan pasaport ve pasaportta kişisel bilgilerin bulunduğu sayfanın (fotoğraflı sayfa) 2 adet fotokopisi ➤  Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora diplomaları için Anabin'den  (buradan videomuzu izleyerek denkliğinizi kontrol edebilirsiniz)  alınan denklik belgesi (eğer denkliğiniz yoksa KMK dan denklik alınması gerekiyor) ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora diplomalarının ders içerikleri ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  3308 sayılı kanunun 16. maddesi ile alınmış Kalfalık / Ustalık Belgesi ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  3308 sayılı kanunun 16. mad

Almanya Schengen Vizesi

PDF DOSYALAR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ GENEL UYGULAMA VE BİLGİLENDİRMELER DOSYASI PDF OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN HAZIRLANACAKLAR LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN BAŞVURU FORMU PDF OLARAK İNDİR   WORD DOSYALAR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN İNGİLİZCE NİYET MEKTUBUNU WORD OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN TÜRKÇE NİYET MEKTUBUNU WORD OLARAK İNDİR   LİNKLER ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ ONLİNE BAŞVURU LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU VE RANDEVU ALMA LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ RANDEVU DEĞİŞTİRME VEYA İPTAL LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ ÜCRETLERİ VE EK HİZMETLERİ BİLGİLENDİRME LİNKİ