Ana içeriğe atla

Hollanda'da Banka Hesabı Açmak

 Hollanda’da fiziksel bir banka hesabı açmak istiyorsanız bir banka şubesine gidip birtakım belgeleri ibraz etmeniz gerekir.


Hollanda’da hizmet veren bankalardan bazıları ABN AMRO, Rabobank, SNS Bank, ASN Bank, Triodos’tur.

ABN AMRO, Hollandaca bilmeyen kişiler arasında popüler bir seçimdir. Rabobank ise ülkenin en büyük bankalarından biridir ve gelişmiş bir internet bankacılığı sistemine sahiptir.

Hollanda bankaları ATM’den para çekme, para transferi yapma veya mevduat hesabını işletme gibi hizmet ve işlemler için ücret talep edebiliyor. Bu nedenle bankanızı seçerken ilgili kurumların web sitelerinden işlem ücretlerini incelemenizi öneririz.

Hollanda’da banka hesabı açarken sizden istenebilecek belgeler şunlardır:

Pasaport
Oturum izni
Burgerservicenummer (BSN numarası)
Adres kayıt belgesi, kira kontratı veya fatura

Burgerservicenummer olarak geçen BSN; kişiye özel vatandaşlık hizmetleri numarasıdır. Bağlı bulunduğunuz belediyeye kaydınızı yaptırdıktan sonra bu numarayı edinebilirsiniz.

Banka şubesine gitmeden önce internet veya telefonla randevu almanız beklenir. Yoğunluk yaşanmıyorsa, randevusuz gittiğinizde de banka görevlileri size yardımcı olabilir.

Tüm bankalar kimliğinizi doğrulamak isteyecektir. Bu nedenle geçerli bir kimlik/pasaport olmadan Hollanda’da banka hesabı açmanız mümkün değildir.

Bankada ilgili formlar doldurduktan sonra gerekli kontroller yapılır ve sonrasında belirtmiş olduğunuz adrese posta yoluyla banka kartınız gönderilir.

Online bankacılık Hollanda’da giderek yaygınlaşmaktadır ancak bankanızı seçerken (Hollandaca bilmiyorsanız) bankacılık uygulamalarının İngilizce olup olmadığını öğrenmenizi öneririz. Bazı yerel bankaların uygulamaları yalnızca Felemenkçe olabiliyor.

İnternet bankacılığını kullanmak istiyorsanız şubeye gittiğinizde bunu da belirtebilirsiniz. Böylece banka kartınız gönderilirken internet bankacılığı kullanıcı adı ve şifreniz de bu postayla gönderilebilir.

Hollanda’da online bankacılık uygulamalarının aylık kullanım ücreti olabilmekte. Bu ücretleri araştırmanız yararınıza olabilir.

Öğrencilere özel avantajlar da olabiliyor. Öğrenci olduğunuzu belirtmenizde fayda var.

Birçok banka, hesap açmak için şubeye gitmenizi istiyor. Online olarak hesap açmak için de ülkede kayıtlı bir ev adresinizin ve oturum izninizin olması gerekiyor.

Bunların haricinde,

İsterseniz Wise ile geleneksel bankacılık kesintilerine takılmadan Hollanda Euro IBAN ve banka hesabı açabilirsiniz.

Buradan referansımla bir Wise hesabı açarak ilk 2 seferde ücretsiz gönderim hakkı, diğer gönderimlerinizde Alman bankalarına göre %85 daha uygun gönderimler yapabilirsiniz. https://wise.com/invite/u/birol

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda Schengen vizesi ile ilgili tüm dosyaları Word ve PDF olarak aşağıda indirme linklerinden bulabilirsiniz. Hollanda Schengen vizesi hakkında bilmeniz gerekeen tüm detaylar adında eklediğimiz PDF dosyasınız dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Hollanda bazı konularda Türk vatandaşlarına ekstrabazı sınırlamalar ve kısıtlamalar koymaktadır ve bunu malesef ankara anlaşmasına aykırı olduğu halde koymaktadır ve devam ettirmektedir. Bu yüzden Vize başvurunuzda ve ülkeye girerken mutlaka kurallara tam olarak uymaya çalıştığınızdan emin olun.   PDF DOSYALAR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN TÜM DETAYLAR PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI VE  HAZIRLANACAKLAR LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR ➤ HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU FORMU PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ 18 YAŞ ALTI ÇOCUKLAR İÇİN DOLDURULMASI GEREKEN İZİN FORMU PDF OLARAK İNDİR ➤   HOLLANDA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU KONTROL LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR   LİNKLER ➤   VİZE BAŞVUR

Almanya İş Arama İşçi Vizesi

Başvuru Şartları ➤  Vize başvuru formu, formlar başvuran tarafından  doldurulacak ve ıslak imza atılacak ve 2 adet olacak (Almanca)  (buradan izleyerek doldurabilirsiniz) ➤  En az 1 yıllık geçerliliği olan pasaport ve pasaportta kişisel bilgilerin bulunduğu sayfanın (fotoğraflı sayfa) 2 adet fotokopisi ➤  Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora diplomaları için Anabin'den  (buradan videomuzu izleyerek denkliğinizi kontrol edebilirsiniz)  alınan denklik belgesi (eğer denkliğiniz yoksa KMK dan denklik alınması gerekiyor) ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora diplomalarının ders içerikleri ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  3308 sayılı kanunun 16. maddesi ile alınmış Kalfalık / Ustalık Belgesi ve bunların noter aslı gibidir belgeleri ile Almanca veya İngilizce Yeminli Tercümeleri ➤  3308 sayılı kanunun 16. mad

Almanya Schengen Vizesi

PDF DOSYALAR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ GENEL UYGULAMA VE BİLGİLENDİRMELER DOSYASI PDF OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN HAZIRLANACAKLAR LİSTESİ PDF OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN BAŞVURU FORMU PDF OLARAK İNDİR   WORD DOSYALAR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN İNGİLİZCE NİYET MEKTUBUNU WORD OLARAK İNDİR ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ İÇİN TÜRKÇE NİYET MEKTUBUNU WORD OLARAK İNDİR   LİNKLER ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ ONLİNE BAŞVURU LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ BAŞVURU VE RANDEVU ALMA LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ RANDEVU DEĞİŞTİRME VEYA İPTAL LİNKİ ➤   ALMANYA SCHENGEN VİZESİ ÜCRETLERİ VE EK HİZMETLERİ BİLGİLENDİRME LİNKİ